Realizacja dla firmy

Reforma Nieruchomości, Poznań – 10,2 kWp

Wszystko, co musisz wiedzieć o tej realizacji

Podstawowe informacje:

We współpracy z firmą Reforma Nieruchomości, mieliśmy okazję uczestniczyć w projekcie rewitalizacji jednej z kamienic, które nadają szczególny charakter sercu Poznania. Prowadzone przez SUNERGO działania były skoncentrowane wokół dwóch filarów. Po pierwsze, montażu kompletnej i dopasowanej instalacji fotowoltaicznej na dachu kamienicy. Po drugie, wsparciu w otrzymaniu 50% dotacji na odnawialne źródła energii dla Wspólnoty Mieszkaniowej kamienicy w ramach Grantu OZE.

Do zbudowania mikroinstalacji o mocy 10,2 kWp wybraliśmy 24 monokrystaliczne moduły od LONGI Solar, każdy o mocy 425 Wp. Dlaczego akurat te? Bo są nie tylko efektywne, ale i niezawodne, a to dla nas priorytet. Całość systemu dopełnia falownik SolarEdge SE8K z kompletem optymalizatorów i licznikiem energii MODBUS. Dzięki temu nie tylko maksymalizujemy wydajność generowanej energii, ale też mamy pełną kontrolę i możemy zarządzać nią w najbardziej efektywny sposób.

Działania związane z pozyskaniem dofinansowania w wysokości do 50% kosztów kwalifikowalnych w ramach Grantu OZE objęły m.in. doradztwo, opracowanie wniosku dotacyjnego czy analizę techniczną i ekonomiczną projektu.

Kolejna realizacja na dachu historycznej kamienicy to więcej niż tylko instalacja fotowoltaiczna. To dowód na to, że można skutecznie połączyć dziedzictwo z innowacją, nie tracąc przy tym ani grama charakteru miejsca. Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego projektu, bo pokazuje on, jak zrównoważony rozwój może iść w parze z zachowaniem i podkreślaniem wartości historycznych budynków, przy jednoczesnym przyczynianiu się do ochrony naszej planety.

24
Liczba paneli fotowoltaicznych
Płaski
Rodzaj dachu
102 m2
Powierzchnia instalacji
10,2 kWp
Moc instalacji
fotowoltaicznej

Firma Sunergo oferuje kompleksowe usługi z zakresu fotowoltaiki, zapewniając tym samym fachowe doradztwo i profesjonalny montaż wybranego systemu PV. Działaby przede wszystkim na terenie Wielkopolski – na naszej stronie znajdziesz zrealizowane projekty instalacji fotowoltaicznej, obejmujące takie obszary jak Kostrzyn Wielkopolski, czy Szamotuły.

Sunergo tworzy wyspecjalizowany zespół pracowników, którzy gwarantują profesjonalny montaż fotowoltaiki o wybranej mocy – nawet powyżej 10 kW. Decydując się na zakup instalacji, warto skorzystać z przydatnego narzędzia, jakim jest kalkulator fotowoltaiczny. Dzięki szacunkowym obliczeniom fotowoltaika dla firm będzie w pełni dostosowana zarówno do potrzeb budownictwa, jak i wymagań każdego z naszych klientów.

Jesteśmy autoryzowanym partnerem serwisowym

producentów sprzętu marek Fronius, Solar Edge, LG Pro i innych

Przeczytaj referencje od naszych Klientów

 

Jesteśmy częścią grupy ERGO, właściciela marek