Instalacje fotowoltaiczne dla wspólnot i spółdzielni

W ramach proponowanego rozwiązania dofinansowanie wyniesie do 50 proc. wartości instalacji. O przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń.

Dofinansowanie pokryje zakup, montaż lub budowę nowej instalacji OZE lub modernizację instalacji, w wyniku której zainstalowana moc wzrośnie o co najmniej 25 proc. Dofinasowaniem będą też objęte instalacje wspomagające, jak magazyny energii i pompy ciepła.

Budżet programu wyniesie tylko 500 mln zł.

Dofinansowanie dla wspólnot i spółdzielni

Dopłaty przewidziane są dla mieszkańców domów wielorodzinnych zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie. Oznacza to, że spółdzielnia i wspólnota mieszkaniowa mogą stać się prosumentem lokatorskim.

Najważniejsze terminy

Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe zainteresowane wsparciem finansowym na zakup i montaż fotowoltaiki będą mogły składać wnioski od 1 lutego 2023 roku.

Wnioski o dofinansowanie będzie przyjmował Bank Gospodarstwa Krajowego. Przewidziana dopłata obejmuje zakup, montaż i budowę nowej instalacji OZE. Dotacja przeznaczona jest również na modernizację instalacji, w wyniku której moc fotowoltaiki wzrośnie min. o 25%.
Spółdzielnia i wspólnota mieszkaniowa mogą otrzymać również dofinansowanie do urządzeń wspomagających takich jak: pompy ciepła, czy magazyny energii.

Dofinansowanie na fotowoltaikę dla wspólnot i spółdzielni

Jesteśmy częścią grupy ERGO, właściciela marek