Instalacje fotowoltaiczne dla wspólnot i spółdzielni

W ramach proponowanego rozwiązania dofinansowanie wyniesie do 50 proc. wartości instalacji. O przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń.

Dofinansowanie pokryje zakup, montaż lub budowę nowej instalacji OZE lub modernizację instalacji, w wyniku której zainstalowana moc wzrośnie o co najmniej 25 proc. Dofinasowaniem będą też objęte instalacje wspomagające, jak magazyny energii i pompy ciepła.

Budżet programu wyniesie tylko 500 mln zł.

Dofinansowanie dla wspólnot i spółdzielni

Dopłaty przewidziane są dla mieszkańców domów wielorodzinnych zarządzanych przez wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie. Oznacza to, że spółdzielnia i wspólnota mieszkaniowa mogą stać się prosumentem.

Najważniejsze terminy

Leasing instalacji fotowoltaicznej o wartości do 250 tysięcy złotych netto to swoisty rodzaj dofinansowania fotowoltaiki dla firm. Jednorazowe koszty zostają zastąpione miesięcznymi ratami, które mogą zostać pokryte z oszczędności wynikających z produkcji własnej energii. Dodatkowo, każda miesięczna rata stanowi koszt uzyskania przychodu, a co za tym idzie, zmniejsza podstawę podatku dochodowego. W ramach leasingu operacyjnego przedsiębiorca ma możliwość także rozłożenia podatku VAT na raty i nie musi rozliczać go jednorazowo. Wybierz rozwiązanie jakim jest fotowoltaika. Dofinansowanie dla firm  to wygodny i opłacalny wybór dla wielu przedsiębiorców.

Dofinansowanie na fotowoltaikę dla wspólnot i spółdzielni
Instalacje Fotowoltaiczne Poznań – Grupa Ergo