Instalacja fotowoltaiczna do 4 kW idealnie sprawdzi się w Twoim domu i pozwoli obniżyć wielkość rachunków za energię elektryczną nawet do zera. Dodatkowo będziesz mógł pozyskiwać energię w sposób ekologiczny, niewpływający negatywnie na środowisko. Jeśli chcesz sprawdzić koszt instalacji fotowoltaicznej 4 kW skorzystaj z kalkulatora fotowoltaicznego albo skontaktuj się z nami bezpośrednio. Możesz również sprawdzić dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych.

Dopasuj swój idealny system fotowoltaiczny

Instalacja fotowoltaiczna 4 kW - powierzchnia

System solarny musi być odpowiednio zamontowany, aby wyprodukować wystarczającą ilość energii elektrycznej i w pełni wykorzystać możliwości paneli słonecznych. To, jaka ilość modułów pokryje zapotrzebowanie na prąd i stanie się źródłem oszczędności, zależy przede wszystkim od mocy urządzenia. Istotny jest również wybór producenta, rodzaju paneli, a także miejsca ich montażu. System PV zazwyczaj montowany jest na dachu i dlatego szacuje się, że instalacja fotowoltaiczna 4 kW do wydajnej i skutecznej pracy, potrzebuje ok. 11 modułów (w zależności od ich mocy). Optymalne warunki do montażu zapewniają przede wszystkim duże i niezabudowane połacie dachu i z tego względu do zamontowania paneli słonecznych wymagana jest powierzchnia około 20m2.

Koszt instalacji fotowoltaicznej 4 kW

Indywidualne potrzeby gospodarstwa domowego, podobnie jak jego warunki montażowe, odgrywają istotną rolę przy określaniu całościowych kosztów systemu, jakim jest instalacja fotowoltaiczna 4 kW. O cenie wraz z montażem decydują różne czynniki, w tym przede wszystkim: umiejscowienie modułów, stopień zacienienia, konstrukcja dachu, rozmiaru paneli, czy zastosowanych elementów zestawu fotowoltaicznego. Na tej podstawie można wyznaczyć szacunkowy koszt instalacji o mocy 4 kW, który wynosi od 24 tys. do 29 tys. złotych brutto (8% VAT).

Można sprawdzić koszt instalacji fotowoltaicznej 4 kW przy pomocy skutecznego narzędzia - kalkulatora fotowoltaicznego. W razie dodatkowych pytań, czy wątpliwości przy wyborze odpowiedniego system, skontaktuj się z nami bezpośrednio. Możesz zorientować się także w kwestii aktualnych dofinansowań do fotowolaiki.

Ile energii wyprodukuje instalacja o mocy 4 kW?

Instalacja fotowoltaiczna do 4 kW idealnie sprawdzi się w różnego rodzaju gospodarstwach domowych, a w dodatku skutecznie obniży rachunki za prąd - nawet do zera. Dodatkowym atutem jest pozyskiwanie energii elektrycznej w ekologiczny sposób, co z kolei dobrze oddziałuje na środowisko naturalne. Instalacja fotowoltaiczna o mocy 4 kW, która skutecznie wspiera rozwój OZE w naszym kraju, w ciągu roku może wyprodukować nawet 4000 kWh. W ten sposób własny system solarny będzie nie tylko opłacalnym, ale również skutecznym rozwiązaniem dla energooszczędnego gospodarstwa domowego.

Jesteśmy częścią grupy ERGO, właściciela marek