Instalacja fotowoltaiczna do 6 kW to idealna inwestycja na lata. Oprócz tego, że sprawdzi się w gospodarstwa domowych jako skuteczne źródło oszczędności, własna mikorelektrownia będzie pozytywnie oddziaływać na środowisko naturalne i wspierać rozwój zielonej energii.

Dopasuj swój idealny system fotowoltaiczny

Instalacja fotowoltaiczna 6 kW - powierzchnia

Pełne pokrycie zapotrzebowania na prąd i obniżenie rachunków za energię elektryczną jest możliwe dzięki dopasowaniu odpowiedniej powierzchni pod budowę fotowoltaiki. Wydajność systemu solarnego zależy przede wszystkim od stanu technicznego i konstrukcji dachu, jako że właśnie na nim z reguły montowane są panele słoneczne. Duże i niezabudowane połacie o optymalnym stopniu zacienienia idealnie sprawdzą się pod konstrukcję profesjonalnego systemu PV, jakim jest instalacja fotowoltaiczna 6 kW. Przyjmuje się, że do jej prawidłowego działania wystarczy zamontowanie około 20 paneli, jednak ostateczna ilość modułów zależy od mocy instalacji. Aby bezpiecznie zamontować je na dachu, wystarczy powierzchnia o wielkości prawie 40 m2. Tego rodzaju metraż pozwoli w pełni wykorzystać możliwości zielonej energii.

Koszt instalacji fotowoltaicznej 6 kW

Cena za montaż i zakup instalacji waha się w zależności od wybranych czynników, w tym umiejscowienia paneli, doboru elementów zestawu fotowoltaicznego, czy poziomu skomplikowania projektu. W dodatku każdy system PV powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb inwestorów i warunków montażowych gospodarstwa domowego. Z tego względu zakłada się, że instalacja fotowoltaiczna 6 kW może kosztować od 31 tys. do 38 tys. złotych brutto (8% VAT).

Koszt instalacji fotowoltaicznej 6 kW jest stosunkowo droższy niż koszt instalacji 4 kW, czy 5 kW, jednak warto zainwestować, jeżeli zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowy jest dosyć wysokie. Dodatkowo instalacja fotowoltaiczna 6 kW zapewni większy bufor na kolejne lata, a warto wziąć pod uwagę fakt, że zapotrzebowanie na energię z każdym rokiem rośnie. Jeśli chcesz sprawdzić koszt instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu, możesz skorzystać z kalkulatora fotowoltaicznego lub skontaktuj się z nami bezpośrednio, a my pomożemy Ci wybrać odpowiednią ofertę.

Ile energii wyprodukuje instalacja o mocy 6 kW?

Uzyski prądu są kluczowe przy doborze paneli fotowoltaicznych o właściwej mocy. Warto jednak pamiętać, że fotowoltaika, której moduły mają taką samą moc, mogą produkować różne ilości energii. Świadczy o tym m.in. kąt nachylenia paneli, poziom zacienienia, rodzaj komponentów, czy położenie względem słońca. Mając na uwadze różne okresy nasłonecznienia, w ciągu roku instalacja fotowoltaiczna o mocy 6 kW jest w stanie wytworzyć 6000 kWh. Taka ilość prądu wystarczy, aby uznać system PV za wydajny, opłacalny i przynoszący korzyści gospodarstwu domowemu.

Jesteśmy częścią grupy ERGO, właściciela marek