Fotowoltaika – oferta skrojona na miarę. Co powinna zawierać?

Fotowoltaika – oferty jakie pojawiają się po wpisaniu tego hasła w wyszukiwarkę są bardzo liczne i jednocześnie bardzo zróżnicowane. Hasło „fotowoltaika oferta” jest bardzo ogólne i nie zawiera wielu szczegółów. Jednak oferta na panele fotowoltaiczne powinna gwarantować klientowi pełen komfort od pierwszego etapu współpracy i rozpoznania infrastruktury pod fotowoltaikę, przez montaż instalacji fotowoltaicznej, aż po obsługę posprzedażową. Przed znalezieniem odpowiedniego dostawcy usług warto dowiedzieć się, czego należy wymagać od dostawy tego typu usług.

Co powinna zawierać kompletna oferta fotowoltaiki? Jaką firmę fotowoltaiczną wybrać? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Fotowoltaika – oferta idealna. Co musi zawierać?

Każdy dostawca usług związanych z odnawialnymi źródłami energii powinien odpowiednio przygotować kompleksową usługę dla swoich klientów. Każda instalacja fotowoltaiczna wymaga odpowiedniego dopasowania do miejsca, w którym ma się znaleźć. Na samym montażu, który jest kluczowy dla całej instalacji fotowoltaicznej, możliwości usług się jednak nie kończą.

Co powinna zawierać oferta fotowoltaiczna? Oto elementy, które powinny się w niej znaleźć.

 • Dokładny personalizowany audyt fotowoltaiczny,
 • Profesjonalny montaż instalacji fotowoltaicznej oraz dbałość o estetykę,
 • Zgłoszenie instalacji do Zakładu Energetycznego,
 • Pomoc w pozyskaniu dostępnych dotacji (np. Mój Prąd 4.0, Czyste Powietrze),
 • Kompleksowa obsługa posprzedażowa,
 • Zapewnienie zabezpieczeń przeciwpożarowych paneli fotowoltaicznych,
 • Dostępność serwisu instalacji fotowoltaicznej,
 • Dostępność komponentów fotowoltaicznych oraz własne zespoły montażowe,
 • Możliwość rozbudowy instalacji fotowoltaicznej w przyszłości.
Fotowoltaika Poznań - panele słoneczne w najlepszym wydaniu!

Oferta – fotowoltaika. Elementy warte uwagi

Bezpieczne i efektywne pozyskiwanie energii elektrycznej ze słońca jest możliwe, dzięki profesjonalnie wykonanej instalacji oraz jej bieżącemu utrzymaniu, w którym może pomóc firma zapewniająca montaż paneli fotowoltaicznych. Na co zwrócić uwagę montując instalację fotowoltaiczną?

Audyt fotowoltaiczny – punkt obowiązkowy oferty fotowoltaicznej

Audyt fotowoltaiczny to pierwszy krok na drodze do pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca. Każda instalacja fotowoltaiczna wymaga odpowiedniego dopasowania do miejsca w którym się znajdzie – najczęściej jest to dach budynku, chociaż w niektórych przypadkach lepszym rozwiązaniem będą panele fotowoltaiczne na gruncie. Aby odpowiednio dopasować instalację fotowoltaiczną do dostępnej powierzchni zalecany jest audyt fotowoltaiczny. Specjaliści firmy Sunergo wykonują bezpłatny audyt fotowoltaiczny w ramach każdej realizacji montażu instalacji fotowoltaicznych. Dowiedz się więcej!

Oferta fotowoltaiki – formalności i finanse

Każda instalacja fotowoltaiczna to również szereg formalności, jakie należy wykonać, zarówno podczas ubiegania się o dofinansowanie, podłączania instalacji do sieci energetycznej, jak również zgłaszania jej do Państwowej Straży Pożarnej (w przypadku przekroczenia mocy instalacji 6,5 kW). Pomoc w wypełnianiu wszystkich wniosków z udziałem specjalistów, którzy działają w branży fotowoltaicznej od lat pozwala na zaoszczędzenie wielu godzin czasu. Pozyskując energię elektryczną ze słońca warto wybrać odpowiednią firmę, która zapewni również wsparcie formalne. Takie wsparcie zapewnia firma Sunergo z Poznania.

Fotowoltaika - oferta. Instalacje fotowoltaiczne i dodatkowe usługi.
Instalacja fotowoltaiczna w miejscowości Pecna o mocy 9,75 kWp

Obsługa posprzedażowa = wsparcie klienta

Wybierając dostawcę usług fotowoltaicznych dla swojego gospodarstwa domowego lub firmy warto wybrać ofertę fotowoltaiki, która będzie zawierała w cenie usługi obsługę posprzedażową. Obsługa posprzedażowa to gwarancja, że każda wątpliwość, która nasunie się podczas użytkowania instalacji zostanie rozwiązana przez wykwalifikowanych specjalistów. Podczas użytkowania instalacji fotowoltaicznych wystąpić może wiele czynników, które mogą negatywnie wpływać na całościowe działanie instalacji. Zmiennymi czynnikami są np. warunki atmosferyczne. Z Sunergo obsługa klienta dzieje się zawsze na bieżąco.

Zobacz również: https://sunergo.pl/blog/rozbudowa-instalacji-fotowoltaicznej-czy-jest-mozliwa/

Ekologiczne sposoby na energię elektryczną

Pozyskiwanie energii elektrycznej w zgodzie z naturą wymaga zastosowania komponentów wysokiej jakości. Firma Sunergo stosuje najwyższej klasy komponenty, które zapewniają długoterminową efektywność i wysoką wydajność. Przykładem takich elementów są panele monokrystaliczne LONGI Solar – ich ogniwa fotowoltaiczne wykorzystują technologię half-cut, dzięki której efektywność produkcji prądu jest jeszcze wyższa. Moduły fotowoltaiczne LONGI Solar nie zawierają ołowiu, a więc są przyjazne środowisku. Decydują się na własną instalację fotowoltaiczną dużą uwagę należy zwrócić na dobór falownika. Do najwyższej klasy falowników należą urządzenia marki Fronius – jednego z liderów technologicznych branży fotowoltaicznej. Możliwe, chociaż rzadziej stosowane jest występowanie mikro-falowników – każdy pojedynczy panel fotowoltaiczny również może posiadać własny falownik.

Obecnie w dobie ciągłych i dynamicznych podwyżek cen prądu, coraz popularniejsze staje się połączenie instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła. Takie połączenie to większa opłacalność inwestycji – prąd pozyskiwany z pompy ciepła może służyć zasilaniu jednostki grzewczej. Dzięki temu ciepło w budynku może pochodzić w 100 procentach z odnawialnych źródeł. Zobacz ofertę naszego dostawcy usług pomp ciepła – Heatergo – i połącz wydajność obu urządzeń.

Oferta fotowoltaiczna – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Profesjonalna oferta fotowoltaiczna powinna być złożona z elementów, które zagwarantują użytkownikowi pełen komfort użytkowania. Obecnie wraz instalacjami coraz częściej stosowany jest magazyn energii elektrycznej. Można ubiegać się o dofinansowanie do niego w ramach programu Mój Prąd 4.0. Wciąż jednak wybór pomiędzy instalacjami off-grid (opartymi o magazyny energii) oraz on-grid (z podłączeniem do sieci elektroenergetycznej) należy do samych zainteresowanych. Instalacja PV dla gospodarstw domowych może efektywnie funkcjonować w obu systemach – wybór konkretnego systemu zależy od samych klientów indywidualnych i wyrażenia odpowiedniego zapotrzebowania. Z pomocą doradców handlowych Sunergo dobór optymalnego systemu nie powinien stanowić trudności.

Zobacz nasze realizacje: instalacje fotowoltaiczne 5kW.

Gwarancja na panele fotowoltaiczne i inne elementy

Gwarancja na panele fotowoltaiczne i jej elementy daje pewność, że całość będzie funkcjonowała bezproblemowo, a w przypadku błędów i ograniczeń instalacji, możliwa będzie wymiana wadliwych elementów. Kompletna gwarancja oprócz samych paneli fotowoltaicznych powinna obejmować:

 • montaż instalacji
 • falownik
 • okablowanie
 • dodatkowe zabezpieczenia
 • zewnętrzny moduł WI-FI
 • konstrukcję montażową
 • poziom sprawności paneli

Tak złożona oferta gwarancyjna zapewnia pewność, że żadna wada fabryczna lub inna wada nie będzie stanowić problemu.

Sprawdź artykuł: Koszt instalacji fotowoltaicznej

Fotowoltaika – jaką firmę wybrać?

Powyższe elementy oferty fotowoltaicznej stanowią podstawę każdej oferty fotowoltaicznej. Na rynku fotowoltaicznym, który jest nasycony wieloma firmami, warto wybierać te, które gwarantują pełne wsparcie w zakresie wyboru i montażu instalacji fotowoltaicznej, a także obsługi posprzedażowej.

Z punktu widzenia klienta, instalacja fotowoltaiczna nie powinna wymagać żadnej dodatkowej pracy. Firma Sunergo z Poznania zajmie się Twoją inwestycją kompleksowo, tak, aby instalacja służyła bezawaryjnie jak najdłużej. Istotna jest również pomoc w zdobyciu dofinansowania, które jest w stanie znacząco pomóc w realizacji inwestycji pod kątem finansowania. Na stronie Sunergo dostępny jest również kalkulator fotowoltaiki, dzięki któremu możliwe jest wstępne oszacowanie, jaki koszt początkowy wygenerują panele PV dopasowane do naszego budynku. Przekonaj się sam o opłacalności inwestycji – wybierz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. W Sunergo dokładamy wszelkich starań, aby z oferty mogli skorzystać zarówno klienci biznesowi, jak również gospodarstwa domowe. W naszym portfolio posiadamy zarówno instalacje fotowoltaiczne dla małych budynków o mocy od 3 do 10 kW, jak również instalacje fotowoltaiczne powyżej 10 kW. Zobacz nasze realizacje!

Przeczytaj również

Instalacje off-grid czy on-grid? Którą opcję wybrać?

Systemy on-grid oraz off-grid to dwa podstawowe rodzaje instalacji fotowoltaicznych. Fotowoltaika on(...)

Koszt instalacji fotowoltaicznej: ile kosztuje fotowoltaika?

Koszt instalacji fotowoltaicznej jest złożony i obejmuje wiele podzespołów. Zakup paneli stanowi(...)

Net-billing a net-metering – czy rozliczenie net-billing opłaca się bardziej niż net-metering?

Przeglądając wiadomości na temat fotowoltaiki, bardzo często można natrafić na zagadnienie, ja(...)

Dopasuj swój idealny system fotowoltaiczny

 

Jesteśmy częścią grupy ERGO, właściciela marek