Mycie paneli fotowoltaicznych – zwiększ uzyski ze swojej instalacji fotowoltaicznej.

Producenci modułów fotowoltaicznych twierdzą, że ich produkty nie wymagają czyszczenia. Zapewniają, że czyszczą się same pod wpływem warunków atmosferycznych takich jak obfity deszcz lub śnieg. W dużej mierze należy przyznać im rację. Jeżeli panele fotowoltaiczne zamontowane są w lokalizacji, w obrębie której nie są narażone na nadmierne osiadanie kurzu, ptasie odchody, mech czy opadające z drzew liście, to takie rozwiązanie jest w zupełności wystarczające do ich konserwacji. Sytuacja ma zgoła odmienny charakter gdy tak nie jest.
Przysłonięcie nawet małego fragmentu powierzchni modułu może spowodować zmniejszenie jego wydajności, a nawet całego łańcucha połączonych ze sobą szeregowo paneli. Co więcej, długotrwałe zanieczyszczenia są szczególnie niebezpieczne, gdyż mogą być przyczyną powstania tzn. hot-spotów mających wpływ na szybsze zużywanie się modułu lub utratę jego mocy. W obszernym katalogu naszej działalności znajdziesz również usługi mycia paneli fotowoltaicznych. Jeżeli nie jesteś w stanie zrobić tego we własnym zakresie to zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Nasi fachowcy zajmą się tym w profesjonalny sposób.
Korzyści wynikające z mycia paneli fotowoltaicznych:

  • zapobieganie uszkodzeniu instalacji,
  • zwiększenie żywotności paneli,
  • utrzymanie wysokiej wydajności pracy systemu,
  • amortyzacja kosztów mycia wynikająca z wyższych uzysków.
JAKO SPECJALIŚCI Z BRANŻY ZALECAMY REGULARNE CZYSZCZENIE SWOJEJ INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ. PRZYNAJMNIEJ RAZ DO ROKU – NAJLEPIEJ W OKRESIE WCZESNOWIOSENNYM.

Chcesz zlecić profesjonalne mycie paneli fotowoltaicznych? Skontaktuj się z nami!